Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Film + raamat: "Kahvliga skalpelli vastu" ja "Lõpetage dieedid, elage tervislikult"

Laoseis: Laos
29,90 €
Kogus:
Film "Kahvliga skalpelli vastu" ja raamat "Lõpetage dieedid, elage tervislikult" moodustavad suurepärase ja teineteist täiendava komplekti, mis annab kogu vajaliku informatsiooni ja praktilised teadmised tervist toetava toitumise alustamiseks ja edukaks järgmiseks.

Film “Kahvliga skalpelli vastu” (ingl k "Forks Over Knives") toob täie selgusega esile mitmed teadusringkondades tuntud faktid: paljud, kui mitte kõik tõsised degeneratiivsed haigused on võimalik ära hoida ja paranemisele pöörata vältides vaid loomsete toiduainete tarbimist.


Filmi peamine sisuliin järgib kahe teerajaja, toitumisteadlaste, dr T. Colin Campbell’i ja dr Caldwell B. Esselstyn’i isiklikke elurännakuid. Näeme, kuidas nende endi tõekspidamised tervislikust toitumisest on aja jooksul muutunud ning millise töö ja vaevaga on nad oma avastused ja teadmised täisväärtuslikust taimsest toitumisest avalikkuse ette toonud. Film toob uuesti laiema tähelepanu alla dr T. Colin Campbell’i poolt 1980-ndatel läbi viidud maailma seni kõige suurema ja olulisema toitumisuuringu, nn “Hiina uuringu” (ingl k The China Study). See tohutult mahukas teadustöö näitab mitmete vähiliikide ja teiste nn heaoluhaiguste  esinemise otsest seost eluviiside ja toitumisega. Näeme ka teisi tuntud USA toitumisteadlasi, nagu dr Neal Barnard, dr John McDougall ja dr Doug Lisle jt, kelle uurimistööde tulemused samuti näitavad samas suunas.

 

Film “Kahvliga skalpelli vastu” lahkab ka kaasaegse lääne toiduvaliku ajaloolist kujunemise lugu: miks ja kuidas on meie igapäevamenüüsse jõudnud nii palju liha, piimatooteid ja rohkelt töödeldud toitusid. Veel on filmis esitletud mitme tõsiselt haige patsiendi isiklikke katsumusi ja võite täielikule taimsele toitumisele üleminekul. Nad kõik said sellest kogemusest rohkesti abi ja mõni neist seljatas koguni surmava haiguse.

NB! Filmil on eestikeelsed subtiitrid!

 

"Lõpetage dieedid, elage tervislikult" on Joel Fuhrmani üks menukamaid raamatuid, mis pakub seletusi ja lahendusi, kuidas vabaneda tervist hävitavast toidusõltuvusest. Autor pakub välja lihtsalt järgitava 10-päevase toitumisprogrammi kergesti valmistatavatest maitsvatest toitudest, mis muuudavad tasapisi toidueelistusi ja maitsemeelt. Seda toitumisprogrammi läbides kujuneb teie toitumisharjumus selliseks, et on hõlbus ka edaspidiseks soovitud kaalu ja hea tervise juurde jääda. "Teadlikult toitudes on pea võimatu olla ülekaaluline, sest siis sööte te selleks, et rahuldada tõelist nälga, mitte sõltuvust tekitavaid himusid. Ja võite süüa palju, sest need söögid on toitainerikkad, aga madala kalorsusega," kinnitab autor.

 

"Dieedid ei toimi ja on tervisele kahjulikud. Kõik dieedid on määratud nurjuma, olgu siis tegemist kalorite lugemise, portsjonite kaalumise või toidus sisalduvate rasvade, süsivesikute ja valkude kombineerimisega. "Lõpetage dieedid, elage tervislikult" on raamat elustiilist, mida väärite. Raamatus toodud toidunormid ja nõuanded ei säästa teid mitte üksnes dieedipidamisest, vaid aitavad ka haigustest hoiduda või terveneda." – dr Joel Fuhrman